Časté dotazy

Co všechno můžu s programem diktovat?

NEWTON Dictate slouží k přepisu obecných textů ve spisovné češtině. Pro přepis spontánní řeči nebo diktování odborných textů je zapotřebí používat odpovídající oborový slovník.

Jaká je minimální doporučená konfigurace počítače, aby program správně fungoval?

 • Procesor min. Intel Core i5 (1,7 GHz a více), 4GB RAM
 • Podporované OS: Microsoft Windows 8, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows XP SP3, 32-bit.
 • Instalace Microsoft .NET 4 (je součástí balení nebo ke stažení na http://www.microsoft.com/net/ )
 • Dostatečné volné místo na pevném disku (až 600 MB pro všeobecný slovník).
 • Běžná zvuková karta podporující vzorkovací frekvenci 16kHz, 16-ti bitové rozlišení.
 • Program funguje i na počítačích s nižším výkonem, ale v takovém případě dochází v rozpoznávání ke zpoždění.

Můžu k diktování použít libovolný mikrofon?

K diktování je vhodné používat tzv. směrové mikrofony, které, např. oproti interním mikrofonům v počítači, zachycují zvuk pouze z nejbližšího okolí. Kvalitní mikrofon je součastí každého balení NEWTON Dictate. Ostatní doporučené příslušenství naleznete na http://www.diktovani.cz/prislusenstvi.

Jak se pracuje s nadiktovaným textem, můžu v něm dělat opravy?

Ano, s nadiktovaným textem můžete pracovat stejně, jako při běžném psaní v textovém editoru. Můžete text mazat, dopisovat i formátovat.

Co program napíše, když nadiktuji slovo, které nemá ve slovníku?

Aplikace se vždy snaží rozpoznat celý diktát. Proto neznámá slova nahrazuje místo prázdného místa foneticky nejpodobnější variantou. V případě, že některé neznámé slovo potřebujete diktovat častěji, přidejte si jej do slovníku. Aplikace se tak dané slovo naučí a při dalším diktátu jej již rozpozná.

V jakém formátu si můžu nadiktovaný text uložit?

Rozpoznaný text můžete ukládat ve standardních formátech RTF nebo TXT. Aplikace k Vašemu diktátu uchovává také zvukový záznam. Ten si můžete vyexportovat ve formátech MP3, WAV nebo SPX. Chcete-li s textem a zvukovou stopou nadále pracovat v prostředí programu NEWTON Dictate, pak dokumenty ukládejte ve formátu této aplikace, TTAX.

Co když potřebuji mít nadiktovaný text přepsaný v jiném programu?

Pokud chcete text přepisovat do jiného programu, použijte funkci „MINI“, která je součástí NEWTON Dictate. Ta umožňuje, aby se diktovaný text přepisoval na místo, kde máte aktuálně umístěný kurzor myši. Můžete tak diktovat do libovolných aplikací, informačních systémů nebo třeba internetového prohlížeče.

Dokáže program přepsat rozhovor nebo záznam z konference / přednášky.

Ano, aplikace obsahuje funkci na přepis audio nahrávek. Aby byl jejich přepis co nejvíce přesný, je důležité dodržet správný postup při jejich pořizování: Nahrávací zařízení musí obsahovat směrový mikrofon, který hlas zaznamenává z odpovídající vzdálenosti. Hlasy mluvčích by se neměly překrývat. Hotovou nahrávku pak ukládejte vždy v nejvyšší možné kvalitě.

Co mám dělat, když mi program nerozumí?

V případě, že Vám program dobře nerozumí, zkontrolujte, zda máte správně nastavený a umístěný mikrofon. Poté vyzkoušejte nadiktovat vzorový text ze str. 2 dokumentu Jak správně diktovat.

Můžu diktovat, i když mám mírnou vadu řeči?

Ano, program automaticky provádí hlasovou adaptaci na každého nového uživatele a mírnou vadu řeči, jako je např. ráčkování, sám eliminuje.


E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Aktuality

Zastoupení Philips 26. 8. 2013


Zastoupení Philips

Společnost NEWTON Technologies, a.s. je autorizovaným dodavatelem profesionální diktovací techniky Philips pro Českou republiku

Nejsme běžný internetový obchod. Jsme přímým partnerem a oficiálním zastoupením Speech Processing Solutions - Philips pro Českou republiku a to jak po stránce obchodní, tak servisní. Jsme specializovanými odborníky na diktovací techniku, diktovací systémy a hlasové technologie. Proto Vám můžeme nabídnout podstatně více, než jen prodej a dodání zboží. Pokud si nevíte rady s výběrem nebo s řešením vaší potřeby, obraťte se na nás a my Vám rádi porádíme a poskytneme potřebné informace pro Vaše správné rozhodnutí.

 


Kontakt

Martin Krásný
 
736 614 139

Kontakt pro Slovensko
Mgr. Alexander Holko

alexander.holko Zavinac diktovanie Tecka sk
 
+421 949 293 584

Speciální přání


captcha image

Nejprodávanější zboží

 • Philips DPM8000cz  

  Philips DPM8000cz

  Plně profesionální diktafon nejvyšší třídy se špičkovou 3D Mic technologií, vysokým zabezbečením a SW SpeechExec ProDictate.

  Cena:
  17 990 Kč
 • Philips SMP3700  

  Philips SMP3700

  Profesionální multifunkční mikrofon SpeechMike s excelentní kvalitou zvuku.

  Cena:
  9 790 Kč
 • NEWTON Dictate 5 CZ Business el.edice  

  NEWTON Dictate 5 CZ Business el.edice

  Program pro automatický přepis řeči do textu NEWTON Dictate ve verzi Business elektronická edice.

  Cena:
  11 900 Kč
 • Philips LFH7277  

  Philips LFH7277

  Pohodlný přepis dat textovým editorem do psané formy. 

  Cena:
  9 590 Kč
 • NEWTON Dictate 5 CZ Professional  

  NEWTON Dictate 5 CZ Professional

  Program pro automatický přepis řeči do textu NEWTON Dictate 5 Professional je komplexní balíček, který spojuje neomezené možnosti diktování do počítače, maximální uživatelský komfort a kromě obecného slovníku i speciální slovník podle vybrané edice pro diktování odborných textů.

  Cena:
  22 990 Kč